You are currently viewing Airi Avameri võitis tugevatasemelise ja maineka Finlandia Open lauatenniseturniiri!

Airi Avameri võitis tugevatasemelise ja maineka Finlandia Open lauatenniseturniiri!

Eesti lauatennisist Airi Avameri võitis 30.11.-03.12. Soomes, Lohjal toimunud rahvusvaheliste Finlandia Open meistrivõistluste viimasel päeval naiste üksikmängus kuldmedali. Eesti naistest saavutas suurepärase tulemuse ka Reelica Hanson, kes võitles välja kõrge 5. koha. Ka Eesti noormehed näitasid võistlustel head vormi, kui Pert Marten Lehtlaan ja Madis Moos saavutasid U21 vanuseklassis 5.-8. koha.

Avameri läks finaalis kokku tugeva hollandlanna Emine Ernst-iga, kelle alistas ülimalt tasavägises mängus lõpuks tulemusega 3-2. Viienda koha mängus oli Reelica Hanson vastamisi belglanna Sara Devos-iga ning võitis teda samuti tulemusega 3-2.

Meeste üksikmängus saavutasid Pert Marten Lehtlaan 18., Madis Moos 26., Lauri Laane 29., Maksim Vuhka 30. ja Ilmar Vuhka 35. koha.

Eesti lauatennisekoondise peatreener Marcus Gustafson oli meie sportlaste esitusega väga rahul. „Lisaks naiste suurepärastele tulemustele olid tublid kõik meie mängijad,“ ütles Gustafson. „Äärmiselt rõõmustav on näha meie noorte arengut. See kinnitab, et oleme oma tegevusega õigel teel ning annab kindlasti juurde tohutu hulga enesekindlust ja motivatsiooni edaspidiseks nii mängijatele kui ka treeneritele,“ lisas ta. Mitmed kohapeal viibinud Põhja-Euroopa Lauatenniseliidu (NETU) liikmed avaldasid arvamust, et sarnane võistlus oleks väga vajalik ja teretulnud ka Eestis. Paraku jääb see täna sisuliselt olematu riikliku toetuse taha, mis on kogu Eesti lauatennise arengu teel suureks murekohaks ka laiemalt.

Finlandia Open on Euroopa Lauatenniseliidu (ETTU) kalendrisse kuuluv turniir ning mängijad saavad sealt koguda väärtuslikke ETTU reitingupunkte.

Läbi ajaloo on Finlandia Openi võitjate seas olnud sellised lauatennise tipud nagu Liu Guoliang,Jan-Ove Waldner, Mattias Karlsson jpt.