You are currently viewing Algavad noorte Euroopa Meistrivõistlused Poolas

Algavad noorte Euroopa Meistrivõistlused Poolas

Täna alustasid Tallinna Lennujaamast teekonda Poola Gliwice´sse noorte EM-ile 14 Eesti sportlast ja 4 treenerit. 14. – 23. juulini peetavatel lauatennise noorte EM-il osalevas Eesti noorte lauatennisekoondises asuvad U15 ja U19 vanuseklassis võistlustulle kokku 14 sportlast, mis on meie noorte tiitlivõistluste rekord. Osaletakse nii üksik-, paaris-, segapaaris- kui ka meeskonnavõistlustel.

U15 klassis esindavad Eestit Amanda Hallik, Angela Laidinen, Valerie Lonski, Artur Koptelkov, Martin Kraiko ja Frank Thomas Türi. U19 klassis võistlevad Raili Nurga, Marija Žavronkova, Arina Litvinova, Pert Marten Lehtlaan, Madis Moos, Erik Nüüd, Markkos Pukk ja Ilmar Vuhka. Treeneritest on Poolas sportlasi toetamas Aleksandr Vuhka, Pekka Laidinen, Sergei Petrov ning koondise peatreener Marcus Gustafson.

Meeskonnavõistlused on Gliwice EM-il kavas 14. – 18. juulini ning üksik- ja paarismängud 19. – 23. juulini. Meeskonnamängude alagruppide jaotus loositi 17. juunil Zagrebis toimunud U13 MV (vaata tabeleid allpool), üksik- ja paarismängude loosimine toimub Poolas kohapeal 16. juulil.

Vaatamata kõikjal Euroopas oluliselt tõusnud hinnatasemele ning seeläbi kulutuste märgatavale suurenemisele on meie delegatsioon siiski seekord läbi aegade kõige suurem.

Kuna Eesti Kultuurkapital aga ka muud riiklikud institutsioonid meie noorsportlaste osalemist võistlustel sel korral kahjuks keskselt ei toeta ning ELTL omavahendid on samuti napid, on ELTL äärmiselt tänulik kõikide sportlaste taustajõududele – vanemad, klubid jt – kes on oma isikliku panusega teinud meie noorte osalemise aasta olulisimal võistlusel siiski võimalikuks!