You are currently viewing Balti meistrivõistlused 3.-4. september 2022 Viljandis – TULEMUSED / RESULTS

Balti meistrivõistlused 3.-4. september 2022 Viljandis – TULEMUSED / RESULTS

Viljandi võõrustas 3-ndal ja 4-ndal septembril 5ndat korda baltikumi parimaid lauatennisiste. Viljandi Spordikeskuses toimunud lauatennise 2022 aasta Balti meistrivõistlustel olid kavas nii võistkonnavõistlus kui ka individuaalturniir. Korraldajana sai Eesti välja panna nii meeste kui ka naiste osas 2 võistkonda.

3. september laupäev: Meeste võistkonnavõistlusel olid mõlemad Eesti võistkonnad väga edukad ning saavutasid lõppkokkuvõttes I ja II koha.
Esimeses voorus mängis Eesti I võistkond üle Eesti II võistkonna. Leedu alistas kindlalt Läti. Teises voorus tuli Eesti I alla vanduda Läti võistkonnale. Eesti II võistkond mängis üle Leedu võistkonna. Kolmandas voorus alistas Eesti I kindlalt Leedu.
Võistkonnavõistluste kõige põnevamaks matsiks kujunes Läti ja Eesti II võistkondade vaheline kohtumine. Märkimisväärse kohtumise pidasid maha Sandijs Vasiljevs (50) ja Pert Marten Lehtlaan (15). Eesti noormängija suutis mängu otsustavas setis pöörata enda kasuks ning tulemuseks 3:2 võit Läti vanameistri üle.
Veelgi tähelepanuväärsemaks kujunes Artjom Hiisku (24) ja Olegs Kartuzovs (35) vaheline mäng.
Lätlasel oli otsutavas setis ka 3 mats palli, kuid päeva kõige pingeliseimas kohtumises suutis Hiisku otsustavas setis (16:14) võita matsi tulemusega 3:2. (Läti võidu korral oleks Läti kokkuvõtvalt pälvinud I koha).
Tulemuseks oli Eesti II võistkonnale üldkokkuvõttes II koht ja Eesti I võistkonnale I koht. Naiste võistkonna võistluses suuremaid üllatusi ei tulnud ning Eesti I võistkond mängis teised võistkonnad küllatki kindlalt üle.
Võistkonnavõistluse tulemused:
Mehed

I koht Eesti I
II koht Eesti II
III koht Leedu
IV koht Läti
Eesti I võistkonda kuulusid: Vallot Vainula, Stanislav Strogov ja Osqar Pukk
Eesti II võiskonda kuulusid: Artjom Hiisku, Madis Moos ja Pert Marten Lehtlaan
Naised
I koht Eesti I
II koht Leedu
III koht Läti
IV koht Eesti II
Eesti I võistkonda kuulusid: Reelica Hanson, Vitalia Reinol, Annigrete Suimets
Eesti II võiskonda kuulusid: Arina Litvinova, Maria Zavronkova, Sofija Petrova

4. septembril pühapäeval: Individuaalturniiril alagrupi mängudes ning play-off turniiril oli küll palju põnevaid ja pingelisi mänge kuid suuri üllatusi ei sündinud. Naiste arvestuses Lätlased poolfinaali ei jõudnud. Samuti ei jõudnud poolfinaalideni ükski Leedu meestest. Meeste finaalis alistas tasavägises ja pingelises kohtumises Vallot Vainula lätlase Oleg Kartuzovsi tulemusega 4:3 (otsustav sett 11:8). Tulles sellega 8 -ndat korda Balti meistriks Naiste finaali võitis tubli mänguga Reelica Hanson leedulase Egle Jankauskiene ees tulemusega 4:1 Meeste kolmanda koha mängus alistas väga tasavägises kohtumises Madis Moos Stanislav Strogovi tulemusega 4:3 (otsustav sett 16:14) Naiste kolmanda koha pingleise mängu võitis Vitalia Reinol leedulase Aukse Geceviciutė ees tulemusega 4:2
Individuaalturniiri tulemused:
Mehed
I koht – Vallot Vainula
II koht – Oleg Kartuzovs
III koht – Madis Moos
Naised
I koht – Reelica Hanson
II koht – Egle Jankauskiene
III koht – Viatlia Reinol

Kõik individuaalturniiri tulemused on leitavad SIIT / All Singles Results

Esimese mängupäeva pildid leiab SIIT Fotograaf Meelis Heli

Teine päev / Second day stream:

Table 1

Tabel 2

Playlist

Esimene päev / First day stream:

Table 1

Table 2

Playlist