You are currently viewing Eesti meistrid lauatennises on Vallot Vainula ja Valeria Hachard

Eesti meistrid lauatennises on Vallot Vainula ja Valeria Hachard

Täna lõppesid Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones 25. – 26. märtsini kestnud Eesti meistrivõistlused lauatennises. Võitjad selgitati meeste ja naiste üksikmängudes, paarismängudes ning segapaarismängus.

Meeste üksikmängu Eesti meistriks tuli Vallot Vainula kes alistas finaalis Mart Luuk´i ja naiste üksikmängus teenis meistritiitli Valeria Hachard võiduga Airi Avameri üle. Vainula tegi võistlusel ühtlasi kübaratriki võites esikoha nii üksik-, paaris kui ka segapaarismängus.

Meeste paarismängu võitsid Aleksandr Smirnov ja Vallot Vainula, naiste paarismängu Kätlin Põldveer ja Reelica Hanson ning segapaarismängu Vallot Vainula ja Airi Avameri.

Võistlustel tehti ka Eesti lauatennise ajalugu kui Vallot Vainulast sai 39 kuldmedaliga Eesti läbi aegade edukaim mängija.

Eesti Lauatenniseliidu juhatuse esimehe Priit Lehtlaane sõnul võib lõppenud võistlust õigusega pidada Eesti lauatennise võistlusaasta kroonijuveeliks. “Võistlustel osales sisuliselt kogu Eesti paremik, parimad said end parimate vastu proovile panna ning nooremad ammutada motivatsiooni tuleviku jaoks. Eriti pakubki just rõõmu näha, et uus noor põlvkond mängijaid on jõudsalt peale kasvamas. Tänagi olime tunnistajateks, kuidas näiteks noor Markkos Pukk astus südikalt vastu kõikidele Eesti tippudele,” märkis ta. “Selle võistlusega mängisime Eesti lauatennise jälle veidi suuremaks, mis on ka Eesti Lauatenniseliidu üks peamisi eesmärke,” ütles Lehtlaan.

Kokku osales võistlustel 47 meest ja 22 naist. Võistluse peakohtunikud olid Andres Somer ja Allar Vellner.

1. aasta Eesti meistrivõistlused lauatennises on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale ning võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.