You are currently viewing ELTL juhatuse avaldus seoses Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlemisega

ELTL juhatuse avaldus seoses Venemaa ja Valgevene sportlaste võistlemisega

Rahvusvaheline Lauatenniseliit (ITTF) võttis 30. märtsil 2023 vastu otsuse lubada Venemaa ja Valgevene sportlastel taas osaleda rahvusvahelistel võistlustel. VT: https://www.ittf.com/2023/03/30/ittf-statement-participation-players-russian-belarusian-passport/

Eesti Olümpiakomitee on selgelt välja öelnud oma seisukoha, et kuni kestab sõda Ukrainas, ei ole Venemaa ja Valgevene sportlastel kohta rahvusvahelistel võistlustel ning siin saame EOK-ga ainult nõus olla.

Eesti Lauatenniseliit taunib antud otsust, sest täiemahuline sõda Ukrainas kestab ja süütuid inimesi langeb iga päev. Midagi ei ole sisuliselt muutunud sellest ajast, kui ITTF 2022 märtsis sanktsioonid kehtestas. Seega ei näe me ka põhjust neid nüüd taas leevendada.

Küll aga ei soovi Eesti Lauatenniseliit kehtestada ka täielikku boikotti Eesti võistlejate osalemisele mistahes rahvusvahelistel võistlustel, kui seal ka peaks osalema sportlasi Venemaalt või Valgevenest. Eesti lauatennisistidel on niigi suhteliselt vähe võimalusi end rahvusvahelisel areenil proovile panna ning me ei tahaks seetõttu ka seda vähestki neilt ära võtta. Eriti puudutab see meie noormängijaid, kelle motivatsioonile ja edasisele arengule on võimalik pääs rahvusvahelistele võistlustele ülimalt oluline kogu Eesti lauatennise tulevikku arvestades.

Seega jätame igale võistlejale ja/või tema eeskostjale võimaluse ise otsustada, kas ta soovib muutunud oludes ühel või teisel võistlusel osaleda või mitte, üldiseid sanktsioone me oma mängijate vastu rakendada ei plaani.

Nii nagu oleme seda ka juba eelnevalt teinud, kommunikeerime ka antud juhul EOK ja Eesti Vabariigi seisukohta rahvusvahelistes lauatenniseorganisatsioonides olgu selleks siis ITTF, ETTU või NETU.

ITTF-kiri-RUS-BLR