You are currently viewing Euroopa võistkondlike MV Stage 1 Bosnia Hertsegoviinas 15.10-16.10.2022 / Tulemused

Euroopa võistkondlike MV Stage 1 Bosnia Hertsegoviinas 15.10-16.10.2022 / Tulemused

Laupäeval 15.oktoobril toimus Sarajevos, Bosnia Hertsegoviinas Euroopa võistkondlike MV Stage 1.
Eestist olid võistlustules nii meeskond kui naiskond.
Eesti meeskond võistles koosseisus Toomas Libene, Maksim Vuhka ja Stanislav Strogov. Naiskonna koosseisus võistlesid Airi Avameri, Reelica Hanson ja Vitalia Reinol. Võistkondi saatis Aleksandr Vuhka.

Euroopa võistkondlike MV Stage 1 esimene kohtumine toimus Eesti ja Inglismaa naiskondade vahel. Avakohtumises oli Reelica Hansoni vastaseks Tin-Tin Ho. Reelica jõudis võidule päris lähedale juhtides kohtumist 2:1, kuid kahjuks tuli vaatamata väga heale mängule kohtumise lõpuks vastu võtta kaotus 2:3. Naiskonna liidri Airi Avameri jaoks polnud päeva algus just parim. Oma esimese matši kaotas ta Inglismaa naiskonna teisele numbrile, Emily Boltonile. Kolmas mäng kulges meie naiskonna kasuks. Väga tasavägises mängus suutis Vitalia Reinol võita Denise Payeti (3:2). Neljandas mängus ei suutnud Airi Ho Tin-Tini võita ning kohtumise lõppseis fikseeriti 3:1 Inglismaa koondise kasuks.

Meeskondadest ei võistelnud Armeenia meeskond ning seetõttu oli Eesti meeskonnal vaid üks kohtumine ning seda Türgi meeskonnaga.
Eesti – Türgi meekondade kohtumisel suutis Toomas Libene kahes väga tasavägises kohtumises alistada vastased seisuga 3:2.  Kahjuks ei suutnud meie nooremad mängijad Toomast toetada ja kaotasid kõik ülejäänud kohtumised skooriga 0:3 vaatamata sellele, et vastased olid ligikaudu samal tasemel.  Ilmselt võib neid kaotusi seletada rahvusvahelise kogemuse puudumisega.

Võistluse lõpus kohtus meie naiskond võõrustajate Bosnia ja Hertsegoviina naiskonnaga.Nagu eelmises voorus, avas kohtumise Reelica Hanson.Olles kaotamas esinumbrile bosnialanna Diana Biogradliči vastu 0:2 ja kolmandas setis 3:6 leidis ta piisavalt motivatsiooni mängu muutmiseks ning pööras lõpuks matši enda kasuks 3:2. Pärast head algust võitsid Airi Avameri ja Vitalia Reinol oma kohtumised kindlalt skooriga 3:0. Selle võiduga peaks naiskond jõudma Stage 2

Inglismaa – Eesti 3:1
HO Tin-Tin – HANSON Reelica 3:2
BOLTON Eily – AVAMERI Airi 3:1
PAYET Denise – REINOL Vitalia  2:3
HO Tin-Tin – AVAMERI Airi 3:0

Bosnia Hertsegoviina – Eesti 0:3
BIOGRADLIČ DZANA – HANSON Reelica 2:3
GNJATIČ Marija – AVAMERI Airi 0:3
LOVRIČ Ema – REINOL Vitalia 0:3

Türgi – Eesti 3:2
YIGENLER Abdullah – VUHKA Maksim 3:0
ULUCAK Batuhan – LIBENE Toomas 2:3
GÜNDÜZ Ibrahim – STROGOV Stanislav 3:0
YIGENLER Abdullah – LIBENE Toomas 2:3
ULUCAK Batuhan – VUHKA Maksim 3:0

Seega pääsesid edasi Euroopa võistkondlike MV Stage 2 nii Eesti naiskond kui ka meeskond.