You are currently viewing <strong>Koolipinks Kõigile 2022/2023 õppeaasta võistlussarja võitsid Maardu Põhikool ja Läänemaa Ühisgümnaasium</strong>

Koolipinks Kõigile 2022/2023 õppeaasta võistlussarja võitsid Maardu Põhikool ja Läänemaa Ühisgümnaasium

17. märtsil selgusid Tallinnas Kristiine spordihallis võistlussarja Koolipinks Kõigile võitjad. Põhikoolide arvestuses pälvis parima kooli tiitli Maardu Põhikool ja gümnaasiumite arvestuses Läänemaa Ühisgümnaasium

Koolipinks Kõigile on Eesti Lauatenniseliidu ja Eesti Koolispordi Liidu ühiselt ellukutsutud võistlussari, mis kuulub Eesti Koolispordi Liidu võistluskalendrisse ning milles osaevad koolid üle kogu Eesti. Finaalturniirile pääses igast piirkonnast kaks parimat kooli põhikoolide arvestuses (klassid 1 kuni 9) ja kaks parimat kooli gümnaasiumite arvestuses (klassid 10 kuni 12). Kokku osales finaalis 20 kooli.

Eesti Lauatenniseliidu peasekretäri Margit Tamme sõnul oli suur rõõm näha sel aastal nii palju osalejaid kogu Eestist. „Pärast sunnitud koroonapausi on koolid taas leidnud tee tagasi spordi juurde ning noorte huvi lauatennise vastu on õnneks säilinud, et mitte öelda isegi kasvanud,“ oli Tamm rahul. „2022/2023 õppeaastal osales sarjas kokku 71 kooli põhikoolide ja 27 kooli gümnaasiumite arvestuses,“ lisas Tamm.

Eesti Koolispordi Liidu peasekretäri Madis Pettai hinnangul sobib lauatennis suurepäraselt koolispordi alade hulka kuna sobitub ilusti nii koolipäeva sisse (vahetunnid) kui ka väljaspoole tunde. ”Mäng tekitab kiiret hasarti ja annab eduelamusi igas vanuses ning aitab pinglisest vaimsest pingutusest kiiret vaheldust leida,” ütles Pettai. Ka Pettai nõustus, et lauatennise harrastajaid on viimasel ajal pigem lisandunud, mis näitab ala populaarsuse üldist kasvu. „70+ kooli osalemine üleriigilises Koolipinksi sarjas on meie hinnangul väga hea tulemus,“ tõdes ta.

Suure fotogalerii leiate SIIT Fotograaf: Kert Saarma

Koolipinks-koigile-2023_kokkuvote

Koolipinks_10-12-klass_poisid-alagrupid

Koolipinks_10-12-klass-tudrukud

Koolipinks_6-9-klass_poisid

Koolipinks_1-5-klass_poisid

Koolipinks_6-9-klass-tudrukud

Koolipinks_10-12-klass_poisid-playoff