You are currently viewing Lauatennis – naised vs mehed või siiski koos?

Lauatennis – naised vs mehed või siiski koos?

Ülemöödunud nädalavahetusel püüdsime koos Soome lauatennistidega vastust leida küsimusele, miks on vähe naisi lauatennise võistlussportlaste ja harrastajate hulgas.

Numbrid on halastamatud – Eestis on Eesti Lauatenniseliidu reitingus naisi 111 ja mehi 531. Samasugune suhe on ka harrastajate osas, kes ei kajastu reitingus.

ERASMUS+ programmi raames viisime 2.12-4.12 läbi ürituse Women Coaching Course, kus oli osalejaid nii Soomest kui Eestist.

Eesmärk oli pakkuda mõtlemisainet ja tegevust nii treeneritele  kui ka mängijatele.

Kuna sportlasi oli rohkem kui treenereid,siis viisime läbi kaks loengut ja kolm treeningut.
Alustasime reedel loenguga, kus käsitlesime naiste lauatennist üldisemas plaanis. Käisime üle lauatennise põhialused ja otsisime erinevusi naiste ja meeste lauatennises.
Laupäevastes ja pühapäeva hommikul toimunud praktilistel treeningutel tutvusime veel erinevate teemadega, nagu multipalli treeningud, treeningute planeerimine ettevalmistusperioodi erinevates etappides, Eesti naiste lauatennise hetkeolukorrast, servimisest jne.
Praktilisi treeninguid toimus kokku 3 ning need olid ülesse ehitatud näidis treeningutena ettevalmistavast perioodist, arendavast perioodist ja võistlusteks valmistumise perioodist.
Pühapäeva õhtul toimus veel viimane loeng, kus räägiti võrdõiguslikkusest spordis ja lauatennises ning lisaks tutvustas Soome naistekoondise treener olukorda Soome naiste lauatennises. Viidi läbi ka küsitlus projektis osalenute vahel, mille kokkuvõtteks koguti erinevat tagasisidet osalistelt.

Kokkuvõtteks võib ütelda, et ERASMUS+ koostööprojekt Eesti ja Soome naislauatennisistide ja -treenerite vahel oli igati edukas ning loodetavasti on meil võimalus sarnaseid projekte läbi via ka tulevikus.

Pildid üritusest asuvad Eesti Lauatenniseliidu facebooki albumis.