You are currently viewing Liikumisaasta Grande Finale ja Suur Paraspordipäev Tartus 19. novembril

Liikumisaasta Grande Finale ja Suur Paraspordipäev Tartus 19. novembril

19. novembril toimub Tartu Ülikooli Spordihoones (Ujula tn 4) ja Aura Veekeskuses (Turu tn 10) Tartumaa Liikumisaasta Grande Finale ja Suur Paraspordipäev. Tartumaa Liigub seeriaüritus on jõudnud viimase kaheksanda etapini, mis toimub 19. novembril Tartu linnas. Seekordne Tartumaa Liigub VIII etapp kannab nime Liikumisaasta Grande Finale ja Suur Paraspordipäev. Sportliku tegevusena toimub suur ühine fitness treening. Erinevate treenerite käe all on kavas Zumba, Move&Tone, seljatreening, ratastoolizumba, eakate võimlemine ning vanem ja laps treening. Lisaks tunnustatakse parimaid ning tehakse kokkuvõtteid Liikumisaastast. Koostöös Eesti Paralümpiakomiteega tulevad tutvustamisele erinevad paraspordialad, mida on igaühel võimalik ka ise proovida. Võtame üheskoos kokku Liikumisaasta, päeva lõpetab vinge üllatusesineja.

Paraspordiüritused toimuvad spordihoone kergejõustikuhallis ning kogu päeva jooksul tutvustamisele tulevad erinevad paraspordialad, mida saab igaüks ise proovida, on:

Ratastoolikorvpall
Parasulgpall
Parajõutõstmine
Boccia
Ratastoolikurling
Ratastoolitennis
Paralauatennis
Parakergejõustik
Paramäesuusk

Eesti Lauatenniseliidu poolt annab huvilistele praktilist õpet ja teavet paralauatennise kohta German Kuznetsov. Mängijatele on avatud kaks lauda ning jõudu saab katsuda ka lauatennise roboti vastu. Paralauatennist saavad huvilised proovida ajavahemikus kl 11.00 – 13.00.