You are currently viewing Euroopa Noorte Meistrivõistlused on lõppenud ka kadettidele

Euroopa Noorte Meistrivõistlused on lõppenud ka kadettidele

Tänaseks on ka Euroopa Noorte Meistrivõistlused lõppenud kadettide jaoks. Eesti koondise koosseisu kuulusid Markkos Pukk, Pert Marten Lehtlaan, Arina Litvinova ning Marija Žavronkova.

Kõige pealt ülevaade võistkonna võistlusest.

Eesti noormehed kuulusid alagruppi koos Kreeka ning Sloveenia eakaaslastega. Esimesena tuli Eestil minna vastamisi Kreekaga, kus Markkos Pukki hea mängu toel võeti 3-1 võit. Alagrupi teises mängus Sloveenia vastu aga nii hästi kahjuks ei läinud. Markkosel õnnestus küll üks kohtumine võita, aga meeskondlikult tuli vastu võtta 1-3 kaotus. Seega mängiti edasi kohtadele 17-32 ning esimeses voorus võideti Austrit tulemusega 3-1. Sealt edasi tuli vastu Holland ning eestlased näitasid väga head minekut ning taaskord tulemusega 3-1 sammuti tabelis võidukalt edasi. Eesti koondise võiduseeriale tõmbas joone alla Itaalia noortekoondis alistades 3-2 eestlased. Eestlased jäid koheselt 2-0 taha, kuid siis võideti kindlalt paarismäng ning teise punkti tabelisse tõi Markkos Pukk. Pert Martenil aga otsustavas mängus võimalust ei tekkinud ja 3-0 võiduga said Itaallased jagu Eesti eakaaslastest. Eesti noormeestele sellelt turniirilt igati korralik tulemus, sest Norraga jäeti jagama kohti 19-20.

Eesti neiud mängisid alagrupiturniiril Leedu ning Bulgaaria vastu. Paraku tuli mõlemalt võistkonnalt vastu võtta kindlad 0-3 kaotused ning turniir jätkus kohtadele 27-33. Seal oli esimeseks vastaks Iisrael, kelle üle saadi väga raske 3-2 võit. Järgmiseks vastaseks oli Itaalia ning südikalt võidelnud Eesti neidude koondis pidi tunnistama vastaste 3-2 paremust. Oma viimases kohtumises mängiti Bosnia ja Hertsegoviina vastu, kuid paraku tasavägiseks mänguks seal ei läinud ja 0-3 kaotusega kirjutasid eestlased protokolli omale 30 koha.

Nüüd aga pilk peale individuaalturniirile

Pert Marten Lehtlaan alustas turniiri hästi, kui võitis esimeses kohtumises Luksemburgi mängijat 3-1. Teises kohtumises jäi aga 1-3 alla Tšehhi eakaaslasele 2-3, kuid viimases alagrupi kohtumises oli 3-1 parem hollandlasest. Seega tagas Pert edasipääsu põhitabelisse, kus tuli kahjuks vastu võtta 1-4 kaotus Ukraina mängija Mykhailo Lovha vastu.

Markkos Pukki esimeseks vastaseks individuaalturniiril oli norrakas Khai Noah Lam, kellest suutis Markkos olla parem 3-2. Alagrupi teine ning viimane mäng oli eestlasel Portugali noore vastu ning sellegi võitis Markkos ja tulemusega 3-1. Seega õnnestus puhaste paberitega pääseda põhitabelisse. Erinevalt Pert Martenist õnnetus tänu alagrupi võidule pääseda Markkosel kohe teise vooru ehk 64 parema hulka, kuid sealt edasi enam tõusta ei õnnestunud, kuna sai pähe Ungari koondislaselt tulemusega 0-4.

Arina Litvinova oli individuaalturniiril paigutatud koheselt põhitabelisse ning esimene voor oli tal ka vaba. Seega 64 parema hulgas tuli tal vastaseks rumeenlanna Valeria Vieru, kelle vastu alustas Arina hästi, võites esimese seti 11-9. Edasi aga sai tasavägised kaks setti kätte Rumeenia koondislane ning viimased 2 setti läksid juba kindlalt vastasele. Seega tuli vastu võtta 1-4 kaotus ja turniir lõppeski vaid ühe mänguga.

Marija Žavronkova mängis alagrupis Itaalia, Iisraeli ning Tšehhi koondilaste vastu ning kõigilt tuli võtta vastu kaotus. Ainus reaalne võimalus võita tekkis Iisraeli koondislase vastu, mille küll eestlane kaotas lõpuks 2-3 ning otsustava seti 9-11.

Selline oli siis Euroopa Noorte Meistrivõistlused Eesti koondise mängijate jaoks. Oli palju tasavägised mänge, häid võite ning valusaid kaotusi. Kokkuvõttes võib jääda rahule, sest üle pika aja oli võimalus võistelda rahvusvahelisel areenil ja koguda tulevikuks hindamatuid kogemusi.