You are currently viewing Juuniorid on EM-i lõpetanud

Juuniorid on EM-i lõpetanud

Euroopa Meistrivõistlused Juuniorite vanuseklassile on lõppenud ja on õige aeg teha kokkuvõte, kuidas läks seal Eesti koondislastel.

Kõige pealt võtame ette võistkondliku võistluse.

Tütarlaste koondis mängis G alagrupis koos Slovakkia ning Luksemburgiga.
Slovakkialt vastu meil saada ei õnnestunud ja tabloole tuli tulemuseks 0-3. Mängus Luksemburgi vastu õnnestus saada üks võit, mille tõi Eestile Vitalia Reinol. Oma teises kohtumises sai Reinol mängu pähe 3-2 ning viimase seti 11-9 ning seega tuli tabelisse 1-3 kaotus.

Edasi mängiti juba kohtadele 29-34 Seal oli esimeseks vastaseks meie lõuna naabrid ehk Läti koondis. Eesti koondise eest täi kaks punkti Vitalia Reinol ning ühe punkti Raili Nurga. Ainsa kaotuse sai Alina Jagnenkova kaotades Läti esinumbrile Sabina Musajevale 2-3.

Järgmiseks vastaseks oli Malta noortekoondis ning sealt tuli Eestile kindel 3-0 võit ning sellega tagati pääs 29-30 koha mängule, kus Eesti vastaseks oli Taani. Tasavägine kohtumine lõppes 3-2 Eesti koondise kasuks ning seega meie neiud said EM-ilt 29.koha.

Noormehed loositi alagruppi koos Valgevene ning Küprosega. Eesti koondis koosseisus Stanislav Strogov, Oskar Pukk ning Madis Moos alistasid vastase 3-0. Eriti põnevaks aga osutus kohtumine Valgevene vastu, kus oli lähedal ka alagrupi võit, kuidas kahjuks pidid Stanislav Strogov, Mart Luuk ning Oskar Pukk siiski vastaste 3-2 paremust tunnistama. Mänguvõidud Eestile tõid Mart ja Oskar. Otsustavas mängus jäi Stanislav 0-2 valgevenelase vastu kaotusseisu kuid võitis siis järgmised kaks setti ja viigistas mängu. Küll aga viimases setis enam jõudu ei jätkunud ning 11-7 tuli tunnistada vastase üleolekut.

Edasi mängiti kohtadele 17-32, kus esimesena tuli meile vastu tugev Türgi koondis. Eestlased näitasid tugevat võitlustahet ning 3-2 ka türklased alistati ning viimase punkti tõi seekord just Strogov, võites 3-2 ning viimases setis 12-10.

Järgmises voorus vastu tulnud Ukraina vastu aga võimalust ei tekkinud ning 0-3 kaotus oli seekord tõsiasi. Võitluses positsioonidel 21-24 erinevalt tütarlaste võistkonnast kaotati Taani koondisele 1-3. See kaotus tähendas seda, et Eesti koondis jäi jagama kohti 23-24 koos Soome koondisega.

Nüüd aga vaatame, kuidas läks meil individuaalturniiril.

Alina Jagnenkova kuulus ühte alagruppi Norra, Hispaania ning Rumeenia mängijatega. Rumeenlanna vastu tuli tabelisse kindel 0-3 kaotus. Küll aga õnnestus Alinal võita norralast Filippa Skjold-Hinze tulemusega 3-1. Hispaanlanna vastu jäi aga puudu õige vähe ning seekord jäi peale Hispaania koondislane resultaadiga 3-2. Seega põhitabelisse Alina kahjuks ei pääsenud.

Raili Nurga vastasteks olid individuaalturniiril hungarlane ning kreeklane ja mõlemalt mängijalt sai Raili tabelisse kindla 0-3 kaotuse. Sarnaselt Alinale ei pääsenud edasi ka Raili Nurga.

Kolmanda neiuna osales individuaalturniiril Vitalia Reinol, kes mängis esimese kohtumise alagrupis Austria mängija Juliana Sarofemi vastu võites selle kindlalt 3-0. Teiseks vastaseks oli tugev sakslane Leonie Berger ning siingi tekkisid Vitalial omad võimalused, kuid lõpuks siiski kaotas mängu 1-3. Alagrupi viimases mängus alistas eestlane Sloveeniast pärit Polona Horvati tulemusega 3-2 ja kindlustas seega aina Eesti neiuna koha 128 parema hulgas. Seal tuli Vitaliale vastu hungarlane Irisz Laskai. Vitalia alustas mängu hästi ja võitis esimese seti 11-6, kuid siis ärkas ka vastane ja võitis kõik edasised neli setti.

Stanislav Strogov pidi alagrupi esimeses kohtumises tunnistama Kreeka koondislase paremust 3-1 ning teises kohtumises sarnaselt esimesele 3-1 hispaanlase paremust. Seega Stanislav alagrupist edasi ei pääsenud.

Küll aga pääses alagrupist edasi Oskar Pukk, kes võitis Küprosest pärit noormeest 3-1. Aga temagi sai alagrupist ka kaotuse kirja ja seda Bulgaaria koondislaselt ning tulemusega 1-3. Põhitabelis ehk 129 parema hulgas oli vastaseks ukrainlane Mykyta Zavada. Oskar võitis küll esimese seti 11-6, kuid siis Ukraina noormees võitis kaks järgmist setti 11-9 ning viimased kaks juba väga kindlalt.

Kolmandana oli võistlustules noormeestest Madis Moos. Madis kaotas 2-3 Küproses mängijale ning pidi ka tunnistama rumeenlase Andrei Tomica 3-1 paremust. Seega ei õnnestunud ka Madisel ennast alagrupist edasi viia.

Noormeestest tõi Eestile teise edasipääsu põhitabelisse pärnakas Mart Luuk, alistades alagrupis Austria noore Florian Bichleri 3-0, Bosnia ja Hertsegoviinast päris nooremehe 3-1 ning tulemusega 3-2 Portugali mängumehe Silas Monteiro. Seega tasuks Mardile pääs puhaste paberitega põhiturniirile, kus vastaseks oli itaallane Tomasso Giovanetti. Teda Mardil aga võita ei õnnestunud ja peale tasavägist mängu jäi tulemused 1-4 Mardi poolt vaadates.


Nüüd on aga võistlustules juba kadetid ning kui ka nende võistlus on läbi, teeme pikema kokkuvõtte ka koondise treeneritega ning siis kuuleme juba ka nende mõtteid.