You are currently viewing Miks panna laps lauatennise trenni

Miks panna laps lauatennise trenni

Lähenemas on sügis ning vanematel jälle käes aeg, kus suunata ja otsustada, mis trenni laps läheb. Siinkohal toomegi välja mõned põhjused, miks oleks lauatennis lapse jaoks hea spordiala, millega tegeleda. Rohkem põhjuseid leiate meie artiklist “10 põhjust, miks mängida lauatennist”. https://uus.lauatennis.ee/10-pohjust-miks-mangida-lauatennist/

Kuna lauatennis nõuab lühikesi kiirendusi, hoiab see sinu südame-veresoonkonna süsteemi treeningu ajal aktiivsena, keha liikumas ja südame pumpamas. Seega on lauatennis lastele kasulik nii südame kui ka jalgade ja ülakeha tugevdamiseks. 

Oluline eelis lauatennise puhul on spordiala tõhusus koordinatsiooni arendamisel. Lauatennis nõuab kogu keha täielikku koostööd. Iga löök vajab paindlikkuse, koordinatsiooni ja tasakaalu kombinatsiooni. Seetõttu õpivad lapsed, kes lauatennist mängivad, kiiresti hindama läheneva palli ja õige tabamiskoha vahelist aega.

Ehkki spordialad, mis nõuavad pidevat kontakti mängijate vahel, nagu näiteks jalgpall ja korvpall, on laste ja noorte seas väga populaarsed, põhjustavad need ka sagedamini vigastusi. Vastupidiselt eelnevalt mainitud spordialadele on lauatennis lastele madala riskiga spordiala. Miks? Sest lauatennises on väga vähe mängijate vahelist kontakti, eriti üksikmängu puhul. Mõned põhivigastused, näiteks liigeste väänamised ja nikastamised, on siiski võimalikud kuid neid ei saa me vältida isegi jalutades.

Lauatennist mängides ei treeni sa mitte ainult oma keha, vaid treenid ka oma aju. Kuna see spordiala nõuab, et aju oleks loominguline, siis nii lapse mälu, käitumine kui õpi- ja sotsiaalsed oskused arenevad. Lisaks sellele õpetab lauatennis lastele tööeetikat, probleemide lahendamist ja spordimehelikkust.

Vaadates lauatennist psühholoogilisest perspektiivist, arendavad lauatennist mängivad lapsed tõenäoliselt oskuseid ja strateegiaid, mis aitavad neil ka väljaspool spordisaali hakkama saada. Kuna lauatennist mängitakse enamasti üksi, muudab see lapse iseseisvaks ja oma tegude eest vastutavaks. Ja mis kõige parem – sinu laps omandab need kõik vajalikud oskused, ise samal ajal lõbusat tegevust nautides.

Allikas: Unigrass