Võistluspäeva peakohtuniku järelmõtteid

Olin lõppenud nädalavahetusel Tallinnas Eesti võistkondlike meistrivõistluste 3 liiga mängude päeva peakohtunikuks. See oli minu debüüt sellises rollis. Oli natuke nagu tundmatus kohas vette hüppamine või esimese jooksuvõistlusena maratonil osalemine või midagi säärast kuivõrd varasemalt olen lauatennise võistluste läbiviimise poolelt toimetanud vaid mitte-/või pool-ametliku lauakohtunikuna.
Kahjuks ei sujunud kõik nii ladusalt ja ludinal nagu oleks soovinud. Sestap palun vabandust kõigi mängijate ees kelle mängupäev administratiivsete toimetuste tõttu venis.

See kogemus, ehkki vägagi väsitav ja frustreeriv, oli ka alandlikuks tegev (kohmakas eesti keelne väljend parema puudumisel inglise keelsele humbling) ja mõneti silmi avav.

Ei taha kedagi manitseda, millegi üle halada või kurta. Usun, et kõik andsid valitsevades oludes, tingimustes ja meeleseisundite juures endast parima või siis selle lähedase soovimata otseselt kellelegi halba. Käesoleva postituse ajendiks on soov avaldada oma tänutunnet ja südant soojendavat kogemust.

Kõigepealt tänud kohtunike järelkasvu südameasjaks võtnud Aleksandr Kirpule. Samuti Oleg Safonovile, tänu kelle arvutikompetentsile, abivalmidusele ja panusele oli mul kasutada suurepärane tööriist.
Mis mind aga liigutas, oli mõningate mängijate osavõtlikkus, kes tulid küsima kuidas nad saaksid aidata. Aitäh Veiko Ristissaar, Ervins Svikis ja Robi Tooming, kelle abikäed tegevusi kiirendasid. Minu eriline tänu aga Sven Juusile, kes aitas mind paari tehnilise küsimuse lahendamisel. Olete head inimesed ja see on kõige tähtsam!

Tänud ka kõigi 3 (2., 3. ja 4.) liiga võistlejatele pigem toetava, või siis tolereeriva, suhtumise eest!
Tean, milles jäin hätta, kus olid nn pudelikaelad ja mida saaks paremini teha. Sellegi poolest, kui sul on häid mõtteid ja soovitusi kuidas paremini teha või tahad kasvõi pahameelt väljendada, võid mulle kirjutada või helistada (e-post: taavi.miku@gmail.com ja mob. 55 661759).
Kui ELTL leiab, et võiksin selles rollis toimetada ka edaspidi, siis püüan teha paremini. Igatahes on mul selleks nüüd üksjagu väärt kogemusi ja ideid, et edaspidine võistluste läbiviimine saaks olema sujuvam.