You are currently viewing Põhja-Euroopa lauatennise MV 2022 / Eesti naiskond Põhja-Euroopa MV pronks! / täiendatud 6.08.2022

Põhja-Euroopa lauatennise MV 2022 / Eesti naiskond Põhja-Euroopa MV pronks! / täiendatud 6.08.2022

Homme, 5.augustil algavad Leedus, Druskininkais Põhja-Euroopa lauatennise meistrivõistlused.
Eestit on esindamas nii naiskond kui meeskond ning kõik võistkondade liikmed osalevad ka võistluse individuaalturniiril.

Eesti meeskond loositi alagruppi Taani ja Leedu I meeskonnaga. Eesti naiskonnaga samas alagrupis võistlevad Leedu I, Soome ja Läti naiskond

Eestit esindavad naistest Reelica Hanson, Vitalia Reinol ja Alina Jagnenkova. Meeste esindus võistleb koosseisus Maksim Vuhka, Osqar Pukk ja Markkos Pukk ning hiljem liitub ka Vallot Vainula.
Kokku on võistlusele ülesse antud 41 mees – ja 30 naismängijat. Riikidest on esindatud Läti, Leedu, Eesti, Norra, Rootsi Soome, Gröönimaa ja Taani.
Võistluse tulemused lisatakse jooksvalt SIIA.
Esimesel võistluspäeval toimuvad võistkondlikud turniirid poolfinaalideni ning õhtul alustatakse ka individuaalturniiridega.

Võistkondliku turniiri alagrupid on mängitud. Eesti meeskond kaotas nii Taani kui ka Leedu I meeskonnale 1:3. Kohamängudes võitis Eesti meeskond Gröönimaa meeskonda 3:2 ning ees seisab 7.-8. koha kohtumine Läti meeskonnaga. Naiskond kaotas Leedu I naiskonnale 1:3 ja võitis Soome naiskonda 3:1 ning Läti naiskonda 3:0.Alagrupis tuli meie naiskond surnudringiga teiseks! Veerandfinaalis tuli küll Rootsi naiskonnalt vastu võtta kaotus 0:3, kuid ees seisab 3.-4. koha kohtumine Leedu I naiskonnaga.

Eesti naiskonnale Põhja-Euroopa MV pronksmedal! 3.-4.koha mängus võideti Leedu I naiskonda 3:2
Eesti meeskond pidi seekord kahjuks leppima 8.kohaga, kaotades kohamängus Läti meeskonnale 1:3
Individuaalturniiril tuli alagrupis Osqar Pukk teiseks, Markkos Pukk samuti teiseks ja Maksim Vuhka kolmandaks. Põhitabelisse pääsenud Osqar ja Markkos Pukk kaotasid esimeses ringis.
Naiste individuaalturniiril tulid Vitalia Reinol ja Alina Jagnenkova kolmandaks. Reelica Hanson alustas võistlemist põhitabelis.Kahjuks kaotas Reelica esimese kohtumise Laura Abaraviciute vastu.
Paarismängus olid meie meespaari Maksim Vuhka/Osqar Pukk esimeseks vastaseks Andrejs Cemirtans/Aleksandrs Pahomovs (LAT) keda võideti 3:0, järgmisteks vastasteks tuli paar Tobias Rasmussen/Martin Buch Andersen (DEN). Sellelt paarilt tuli kahjuks vastu võtta kaotus 0:3 ning meie paar Maksim Vuhka/Osqar Pukk jätkab võistlemist kohtadele 9.-16.
Teine meespaar Vallot Vainula/Markkos Pukk pidid kohe esimeses mängus tunnistama paari Sam Khosravi/Aleksi Räsänen (FIN) paremust. Vallot Vainula/Markkos Pukk jätkavad samuti võistlust kohtadele 9.-16.
Naispaar Reelica Hanson/Vitalia Reinol võitsid paari Lina Martinke/Baiba Bogdanova (LTU) 3:2, kuid järgmises ringis kaotasid paarile Kornelija Riliškyte/ Emilija Riliškyte (LTU) 0:3 ning jätkavad võistlust kohtadele 5.-8.
Alina Jagnenkova mängib naispaari lätlanna Sabina Musajevaga. Esimeses kohtumises võideti paari Laura Abaraviciute/Lukrecija Juchnaite (LTU) 3:1, teises kohtumises tuli vastu võtta kaotus paarilt Hannah Holgersson/Jennie Edvinsson (SWE) 2:3. Alina Jagnenkova/ Sabina Musajeva jätkavad samuti võistlemist kohtadele 5.-8.
Segapaarismängudes Markkos Pukk/Reelica Hanson võitsid esimese kohtumise, kuid kahjuks kaotasid teises ringis ning jätkavad võistlemist kohtadele 9.-16, Osqar Pukk/Vitalia Reinol kaotasid esimeses ringis ning järkavad võistlemist kohtadele 17.-25 ning paar Maksim Vuhka/Alina Jagnenkova võitsid esimeses ringis, kuid kaotasid teises ringis ning jätkavad võistlemist kohtadele 9.-16.

Fotod: Kuido Põder